< Wróć do strony głównej

  Produkcja i usługi

  Śrutowanie i malowanie

  Proces śrutowania i malowania pozwala na odprężanie konstrukcji, oczyszczanie, wzmacnianie i zabezpieczanie powierzchni metalowych.

  Śrutowanie

  Śrutowanie to metoda czyszczenia powierzchni metalowych z korozji oraz zabrudzeń. Służy także do wzmacniania, odprężania i polerowania powierzchni metalowych.

  Śrutownica posiada technologię odzysku i separacji ścierniw, pozwalającą w kilkadziesiąt minut na automatyczną zmianę pracy pomiędzy dwoma rodzajami ścierniw:

  • mineralnej - kulki ceramiczne,
  • metalowej - śrut stalowy.

  Po śrutowaniu, detale trafiają do kabiny lakierniczo-malarskiej zlokalizowanej w sąsiedztwie śrutowni.

  Nowoczesna kabino-suszarka lakiernicza mokra

  Kabina mokra umożliwia wykonanie operacji nakładania powłok malarskich oraz ich suszenia zgodnie z założeniami technologicznymi. Zastosowane technologie w kabinie tj. bez-pyłowość, wychwytywanie odkurzu lakierniczego, ustabilizowana temperatura nakładania powłoki i podwyższona temperatura suszenia, pozwalają na wykonanie powłoki malarskiej w najwyższej jakości.

  Osprzęt malarski to urządzenia jednej z najbardziej renomowanych firm z branży malarsko-lakierniczej firmy WAGNER.

  Wymiary śrutowni oraz malarni lakierniczej mokrej:

  Długość 7000 mm
  Szerokość 4000 mm
  Wysokość 3000 mm

  Malarnia proszkowa

  Cały czas stawiamy na rozwój, dbając o to, by oferowane przez nas technologie wychodziły naprzeciw Państwa wymaganiom i spełniały standardy rynkowe. Nasza zmodernizowana malarnia proszkowa pozwala nam dostarczać wysokiej jakości usługi i realizować je w krótkim czasie.

  Malarnia proszkowa

  Malowanie proszkowe, tzw. metoda elektrostatyczna, to wieloetapowy proces wykonywany przez naszych specjalistów z najwyższą dbałością o szczegóły. Wstępnie oczyszczone detale poddawane są kąpieli odłtuszczająco - fosforanującej, a następnie nanoszona jest na nie farba proszkowa. Ostatnim z etapów jest wygrzewanie w piecu o wymiarach:

  Długość 3000 mm
  Szerokość 1500 mm
  Wysokość 2000 mm

   

  Nasi doświadczeni lakiernicy korzystają ze sprzętu firmy Wagner, gwarantującego najwyższą jakość powłok lakierniczych i malarskich.

  "

  Dzięki nowoczesnej wentylacji technologicznej jesteśmy w stanie dopasować nawiewane powietrze w kabinie lakierniczo - suszarskiej. W przypadku procesu malowania, powietrze jest odfiltrowywana z oparów farby. Gdy detale podlegają suszeniu, dostarczane jest powietrze o parametrach, które przyspieszają ten proces. Dzięki temu, cały proces ulega skróceniu, zachowując wysoką jakość uzyskanych efektów.

  1.034s