< Wróć do strony głównej

  Produkcja i usługi

  Obróbka blach

  Gwarantujemy powtarzalność i jakość wykonywanych przez nas detali, oferując szeroki zakres możliwości gięcia, rolowania, nitowania czy zgrzewania blach.

  Gięcie Blach

  Posiadamy nowoczesne prasy sterowane numerycznie firmy
  TRUMPF TruBend 5130. Nasze urządzenia pozwalają na uzyskanie dowolnych wymaganych efektów, dzięki znakomitym parametrom pracy.

   

  Max. siła nacisku 150 ton
  Max. długość powierzchni giętej 3100 mm

   

  Potrafimy uzyskiwać odpowiednie zagięcia nawet na bardzo skomplikowanych kształtach, dzięki doświadczeniu naszych specjalistów oraz bogatej bazie narzędzi.

  Maszyna TruBend 5000

  TRUMPF TruBend 7036

  Max. siła nacisku 36 ton
  Max. długość powierzchni giętej 1020 mm

  Bezkompromisowa produktywność

  Park maszynowy jednego producenta, renomowanej marki TRUMPF, zapewnia kompatybilność pomiędzy poszczególnymi urządzeniami. Daje to możliwość uzyskania szybkiego tempa wykonywania pracy i gięcia detali, nawet w przypadku skomplikowanych elementów. Cały proces na wszystkich maszynach kontrolowany jest za pomocą jednolitego oprogramowania, co pozwala na sprawną i efektywną organizację projektu. Oprócz maszyn firmy TRUMPF posiadamy również maszyny firmy Schroeder i Baykal.

  Rolowanie Blach

  Stosujemy wiele metod formowania blachy, między innymi poddajemy je procesowi rolowania, podginamy detale, zwijamy do formy rur. Posiadamy maszyny sterowanie numerycznie, dopasowane do odpowiednich grubości blach i kształtów wykonywanych detali.

   

  Max. grubość blachy 14 mm
  Max. szerokość zwijanych detali 2,5 m
  Min. średnica rury ø110 mm

   

  Nitowanie i Zgrzewanie

  Wyjątkową zaletą pneumatycznego narzędzia do nitowania jest jego prosty, symetryczny i niedrogi nit. Zapewnia to bezproblemowe tłoczenie, a łączone materiały uzyskują dodatkowy element przytrzymujący. Charakteryzuje się on wysoką siłą połączenia oraz wytrzymałością na ścieranie. Tworzone jest czyste i wysoce powtarzalne połączenie. Funkcja wielopunktowa narzędzia stanowi dodatkową zaletę pod względem oszczędności.

  Nit TOX®-ClinchRivet jest znacznie mocniejszy niż nity wykrawające i jest w szczególności odpowiedni do zastosowania z cienkimi blachami.

  Zalety metody ClinchRivet

  • większa wytrzymałość połączenia w przypadku elementów poddawanych wibracjom i drganiom,
  • bardzo mocne siły przytrzymujące,
  • symetryczna geometria nitu, zapewniająca podawanie bez zakleszczenia i wysoką wydajność,
  • niższe koszty inwestycji niż w przypadku nitów wykrawających,
  • prosta kontrola jakości przez pomiar wymiaru „X”,
  • brak efektu mechanicznego karbu, wysoka funkcjonalność dynamiczna,
  • brak uszkodzeń powłoki powierzchniowej,

  Siła ścinająca, która zniszczy połączenie TOX-ClinchRivet wynosi aż 7200 N, podczas gdy do uformowania połączenia potrzebna jest siła 52 kN

   

  Zgrzewanie

  Dysponujemy kilkoma zgrzewarkami kleszczowymi, jednopunktowymi, do łączenia blach metodą "na zakładkę". Posiadamy również zgrzewarki stacjonarne z dociskiem pneumatycznym dzięki czemu jesteśmy w stanie zapewnić wysoką jakość łączeń wykonywanych elementów.

  1.142s