< Wróć do strony głównej

  Produkcja i usługi

  Kominy

  Zajmujemy się produkcją specjalistycznych systemów kominowych, które zapewniają bezpieczne odprowadzanie spalin z różnego typu urządzeń. 

  Kominy kwasoodporne

  Kominy kwasoodporne stosuje się do odprowadzenia spalin z urządzeń grzewczych opalanych gazem lub olejem opałowym oraz urządzeń wytwarzających agresywne opary, np. z linii lakierniczych.

  Wykonujemy je z blach chromoniklowych kwasoodpornych w gatunku 1.4404 o grubości od 0,5 do 1,5 [mm]. Poszczególne elementy systemu kominowego standardowo połączone są kielichowo.

  Istnieje możliwość wykonania kominów łączonych kołnierzowo, których budowa pozwala na dłuższy czas eksploatacji i zwiększa bezpieczeństwo elementów.

  Kominy żaroodporne

  Kominy żaroodporne stosuje się głównie do odprowadzenia spalin z urządzeń grzewczych i pieców tapialnych.

  Wykonujemy je z blach stalowych chromoniklowych żaroodpornych w gatunku 1.4828 o grubości 0,8 i 2,0 [mm]. Ze względu na wysokie parametry pracy kominów żaroodpornych stosuje się połączenie kołnierzowe, które zwiększa bezpieczeństwo instalacji.

  Izolacja kominów na życzenie

  Na życzenie klienta, do kominów wykonujemy izolację zabezpieczoną płaszczem z blachy chromoniklowej w gatunku 1.4301. Zmniejsza ona wpływ warunków atmosferycznych na komin, poprawiając jego okres eksploatacji.

  0.721s