< Wróć do strony głównej

  Produkcja i usługi

  Elementy wentylacji

  Wykonujemy wiele rodzajów elementów systemów wentylacji.

  Czerpnie  i wyrzutnie dachowe

  Czerpnie oraz wyrzutnie dachowe stosowane są na dachach budynków jako zakończenie lub rozpoczęcie instalacji. Za ich pomocą, powietrze jest dostarczane do instalacji lub wyrzucane z niej. Elementy te łączone są z instalacją za pomocą podstaw dachowych. W zależności od potrzeb klientów, wykonujemy również czerpnie oraz wyrzutnie ścienne.

  Tłumiki

  W celu zwiększenia komfortu przebywania w pomieszczeniach poprzez redukcję hałasu stosujemy zarówno tłumiki okrągłe jak i prostokątne. Standardowo tłumiki wykonujemy z blachy ocynkowanej, istnieje jednak możliwość wykonania tłumików z blachy kwasoodpornej. W zależności od wielkości tłumików stosujemy kulisy absorpcyjne.

  Cokoły dachowe

  Cokół dachowy służy jako konstrukcja wsporcza dla podstaw dachowych. Wykonujemy je z blachy ocynkowanej, ocynkowanej malowanej proszkowo lub nierdzewnej kwasoodpornej. Cokoły przystosowane są do montażu na dachach prostych oraz dachach ze spadkiem. Standardowe wykonanie nie obejmuje izolacji, natomiast istnieje możliwość wykonania cokołów izolowanych matą kauczukową.

  Podstawy dachowe

  Wykonujemy zarówno okrągłe, jak i prostokątne podstawy dachowe. W obu przypadkach podstawy dachowe przystosowane są do montażu na cokole dachowym. Standardowo podstawy dachowe wykonujemy z blachy ocynkowanej. W zależności od modelu, podstawy dachowe są przystosowane do montażu elementów wentylacyjnych tj. wyrzutni, przepustnic, kratek, czerpni dachowych. Na zamówienie produkujemy podstawy dachowe z blachy nierdzewnej kwasoodpornej. Opcjonalnie oferujemy usługę malowania proszkowego podstawy na dowolny kolor RAL. 

  ​Przepustnice

  Wykonujemy zarówno przepustnice okrągłe, jak i prostokątne. Dodatkowo, jesteśmy w stanie dostarczyć przepustnice wielopłaszczyznowe na specjalne zamówienie. Wszystkie przepustnice wykonujemy z blachy ocynkowanej, blachy nierdzewnej, aluminium, oraz blachy kwasoodpornej. W celu regulacji nawiewu powietrza stosujemy sterowanie ręczne lub sterowanie za pomocą siłowników.

  Wywietrzaki

  Zadaniem wywietrzaków cylindrycznych dachowych jest wyrzut powietrza z budynków przemysłowych. Stosuje się je np. w halach przemysłowych, produkcyjnych, czy budynkach biurowych. Są one montowane podstawie dachowej lub bezpośrednio na kanale wentylacyjnym.

  Skrzynki rozprężne

  Skrzynki rozprężne znajdują zastosowanie w instalacjach nisko- i średniociśnieniowych. Montuje się je razem z nawiewnikami kołowymi lub kwadratowymi jako element rozprężający powietrze. Dzięki nim, możliwa jest regulacja przepływu za pomocą przepustnicy jednopłaszczyznowej na wlocie do skrzynki. Oferujemy możliwość zamówienia skrzynek z izolacją akustyczną oraz termiczną. 

  Okapy wentylacyjne

  Wykonujemy okapy wyciągowe zarówno w dla branży gastronomicznej jak i branży przemysłowej. Okapy stosowane są nad stanowiskami roboczymi w celu miejscowego wyciągu powietrza. Dysponujemy urządzeniami zarówno wciągowymi jak i wyciągowo-nawiewnymi. Nasze okapy wentylacyjne wykonane są z blachy kwasoodpornej, jak również z blachy czarnej malowanej proszkowo. Jako wyposażenie dodatkowe oferujemy filtry oraz oświetlenie.

  0.879s